Asociația CERID - Center for Equal Rights, Inclusion & Development recrutează coleg/ă pentru poziția de Expert mediere pentru proiectele derulate în cadrul organizației.
Locatie: București
Profilul candidaților:
• Studii superioare în ştiinţe socioumane, asistenţă socială, ştiinţele educaţiei, psihologie, psihopedagogie, drept sau consiliere vocatională;
• Experiență de minim 1 an în furnizarea serviciilor de ocupare și mediere pe piața muncii;
• Experiența profesională în proiecte cu finantare europeană reprezintă un avantaj;
Principalele responsabilităţi ale Expertului mediere vor fi:
• Furnizează servicii de mediere a muncii și participa la evenimentele din cadrul proiectului în vederea facilitării legăturii angajatorilor cu persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă și stabilirii de raporturi de muncă;
• Identifică locurile de munca în conformitate cu competentele/ cunostintele grupului tinta vizat, avand ca baza de demarare informatiile, intalnirile de lucru, colaborarea existenta cu actorii sociali si cu mediul de afaceri, intiativele locale/ parteneriatele locale dezvoltate, potentialul de dezvoltare economica a zonei, domeniile cu potential de crestere si de ocupare a fortei de munca;
• Oferă informații membrilor grupului țintă privind piața muncii: despre ocupații/ profesii, condiții de ocupare, despre salarizare și promovare, conditii impuse de angajatori, dinamica ocupatiilor;
• Selecteaza candidatii corespunzator solicitarilor angajatorului și în concordanța cu pregătirea, aptitudinile, experiența și interesele acestora;
Cei interesați sunt rugați să transmită CV-ul la adresa de e-mail office@cerid.eu, până marti, Luni 27.05.2019 specificand la subiectul mesajului “Expert mediere”.
Doar persoanele selectate vor fi contactate in vederea participării la interviu.