Centrul National de Coordonare al Asociatiei Pro Democratia (CNC al APD) angajeaza Manager financiar de proiect, cu norma intreaga:

Principalele responsabilitati legate de acest post sunt:
1. Impreuna cu Directorul executiv, intocmeste bugetul anual de venituri si cheltuieli al Asociatiei Pro Democratiei.

2. Planifica executia financiara, intocmeste si prezinta Directorului executiv situatia cheltuielilor si a soldurilor, pe proiecte si capitole de buget.

3. Impreuna cu Directorul executiv intocmeste raportul financiar anual al APD.

4. Intocmeste rapoarte finaciare pentru fiecare proiect, pentru a fi trimise finantatorilor.

5. Asista angajatii CNC si pe oricare dintre ceilalti membri ai APD in activitatea de elaborare a bugetelor pentru proiectele ce urmeaza a fi derulate de APD si, impreuna cu coordonatorii de proiecte, planifica si urmareste cheltuielile in cadrul proiectelor derulate de APD.

6. Se asigura de respectarea, din punct de vedere financiar, a contractelor cu finantatorii si ofera asistenta Cluburilor in ceea ce priveste activitatea lor financiara.

7. Consiliaza Directorul executiv cu privire la managementul general al APD.

8. Dispune asistentului financiar operatiunile bancare indicate de Directorul executiv.

Cerinte obligatorii:
• studii superioare in domeniul managementului financiar sau al contabilitatii;
• experienta in managementul financiar al proiectelor PHARE;
• experienta in coordonarea unei echipe;
• bun organizator;
• cunostinte temeinice privind legislatia in domeniul financiar, management financiar si contabilitate;
• cunostinţe de limba engleză;
• excelente abilitati de a lucra cu calculatorul (Microsoft Word si Microsoft Excel).

Salariul pe perioada de proba: 1700 RON.

Persoanele care doresc sa candideze trebuie sa trimita la apd@apd.ro, CV si scrisoare de prezentare a candidaturii in care sa se evidentieze:

a) asteptarile pe care le au de la activitatea in postul respectiv;

b) motivele pentru care se considera potriviti pentru a ocupa acest post;

c) nivelul de salarizare asteptat.

Data limita de trimitere a candidaturilor este 20.11.2009. Persoanele selectate vor fi contactate pentru programarea unui interviu.

Files