Anunț angajare Asistent Proiect
Asociația Centrul Cultural al Romilor angajează, pe perioadă determinată un asistent de proiect cu normă parțială de lucru, 4 h/zi.
Profil candidat:
• studii medii sau superioare
• bună cunoaștere a limbii române
• experiență în sintetizarea informațiilor și redactarea materialelor pentru promovarea/valorificarea experiențelor / capacitatea de prelucrare a textelor în limbaj accesibil pubicului larg
• experiență în colectarea, procesarea și analiza datelor calitative și cantitative (cercetare în domeniul științelor sociale)
• experiență de lucru în sectorul ONG (avantaj)
• Experinta in gestionare platformelor online si gestionarea de pagini Facebook
Responsabilități:
• sprijină echipa de proiect și participă la implementarea activităților desfășurate în cadrul organizației
• participă la elaborarea și la redactarea bugetelor și a rapoartelor de activitate
• redactează diferite documente necesare derulării activităților organizației

Activitatea se va desfășura la sediul de lucru al Asociației din Bulevardul Theodor Pallady 107 (stația de metrou Anghel Saligny) in functie de restrictile impuse cu privire la limitarea raspandirii virusului COVID19.
Salariul se stabilește în urma interviului, în funcție de experiența candidatului și a plafonului financiar al organizației.
CV-ul și scrisoarea de intenție se trimit pe adresa de email contact@odelamenca.ro pana la data 30 Noiembrie