Asociația Centrul pentru Legislație Nonprofit recrutează Consultant programe educaționale adresate tinerilor și adulților

Principalele responsabilități:

Oferă consultanță cu privire la realizarea de curricule de training, platforme online, materiale de training și alte resurse necesare pentru livrarea de programe de formare adresate tinerilor și adulților, având ca scop final capacitarea femeilor rome, promovarea gândirii critice și a antreprenoriatului în mediul rural;
Oferă suport și expertiză în domeniul utilizării metodelor de educație non-formală;
Susține sesiuni de formare despre abilitățile soft și metode de facilitare a programelor de formare pentru tineri și adulți.
Cerințe specifice:

Absolvent de studii superioare;
Absolvent al unor programe de formare de formatori;
Experiență de lucru în proiecte ERASMUS de cel puțin 5 ani, în calitate de trainer/ expert formare;
O bună cunoaștere a instrumentelor și metodelor de educație non-formală;
Experiența în proiecte/ activități în domenii precum drepturile omului, politici sociale sau antreprenoriat social reprezintă un avantaj;
Limba engleză – nivel avansat;
Experiență utilizare PC;
Orientare către rezultate, abilități de gestionare a termenelor limită, comunicare și relaționare, lucru în echipă;
Atitudine pozitivă, creativitate și spirit de inițiativă și flexibilitate.
Programul de lucru este flexibil.

Activitatea se va desfășura în baza unui contract de muncă cu normă parțială sau pe bază de colaborare, în funcție de profilul și disponibilitatea persoanei selectate.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV și scrisoare de intenție la adresa office@clnr.ro până la data de 30.04.2022.

Links