Fundația Consiliul Național Român pentru Refugiați angajează consilier juridic (junior), normă întreagă, în Bucureşti. Contractul se va încheia pe perioadă determinată, până la data de 13.08.2020.

Dacă:
- eşti licențiat în științe juridice;
- ai cunoștinţe privind protecția internațională a refugiaților;
- vorbeşti fluent limba engleză;
- ai participat la activități de voluntariat;
atunci îţi oferim oportunitatea de a te alătura echipei noastre.

Principalele atribuţii si responsabilităţi:
Asigurarea consilierii juridice în procedura de determinare a unei forme de protecţie internaţională pentru solicitanţii de azil.

Ce aşteptări avem de la tine?
- Loialitate fata de organizaţie;
- Flexibilitate si adaptabilitate;
- Capacitate de a comunica si de a lucra in echipă;
- Respect faţă de etica profesională si morală.

Cunoașterea altor limbi de circulație internațională constituie un avantaj!

Dacă profilul tau corespunde cerinţelor postului, te rugăm să ne trimiţi un CV si o scrisoare de intenție până la data de 27.08.2019, pe adresa de e-mail office@cnrr.ro sau prin fax: 021 312 62 10 .

In urma analizării CV-urilor şi a scrisorilor de intenţie, vor fi invitate la interviu doar persoanele selectate.

Links