Fundatia World Vision Romania, recruteaza Consilier terapie comportamentala in cadrul proiectului "Alege Scoala!" ID 106976.
Responsabilitati majore:
- Realizeaza activitati de terapie comportamentala si dezvoltare personala pentru copiii din proiect, tinerii si adultii din programul A doua sansa, in vederea dezvoltarii abilitatilor cheie si a cresterii motivatiei pentru invatare.
- Contribuie la elaborarea metodologiei si instrumentelor de evaluare pentru consilierea copiilor.
- Contribuie la realizarea si actualizarea planurilor individuale de invatare si dezvoltare.
- Planifica activitati in vederea dezvoltarii si consolidarii autonomiei personale si a deprinderilor de viata independenta la copii/tineri.
- Planifica si organizeza sesiunile de educatie parentala.
- Oferirea de suport psihologic copiilor din proiect.
- Mentinerea unei bune comunicari cu parintii/ tutorii legali/ cadrele didactice/ echipa proiectului.
- Realizarea constanta de rapoarte de evaluare a situatiei copiilor cu recomadari privind interactiunea si dezvoltarea acestora.
- Realizarea de rapoarte de monitorizare interna si de progres;
- Realizeaza rapoarte de activitate

Studii, cunostinte, abilitati, aptitudini
- Studii superioare finalizate - 3 ani.
- Experienta profesionala relevanta de minim 3 ani, din care cel putin 1 an in relatie munca directa cu persoane apartinand grupurilor vulnerabile
- Evaluarea psihologica;
- Asistenta psihologica pentru cresterea randamentului scolar, prevenirea abandonului scolar, integare sociala a grupurilor dezavantajate
- Engleza – nivel B1, constituie un avantaj.

Candidatii interesati vor inainta CV-ul catre: Alexandra Pagidean, Specialist Relatii de Munca, alexandra_pagidean@wvi.org si recrutare@wvi.org pana la data de 20.10.2019