Fundatia World Vision Romania recruteaza Coordonator National Proiect Scholarship – “Vreau in Clasa a 9 a” in cadrul Biroului National.
Responsabilitati majore:
- Coordoneaza proiectul "Vreau in clasa a 9 a" la nivel national, din punct de vedere operational:
• Evalueaza nevoia de acordare a burselor scolare in toate ADP-urile (mapping).
• Asigura cresterea numarului de bursieri si inlocuirea copiilor care ies din proiect in concordanta cu planul si strategia de marketing.
• Se asigura ca dosarele copiilor in fiecare birou zonal sunt pastrate conform standardelor cerute de audit.
• Asigura unitate in implementare prin aplicarea standardelor si procedurilor.
• Sprijina Coordonatorii de proiect de la nivel local in realizarea bugetului proiectului.
• Consolideaza rapoartele lunare, semi-anuale si anuale (financiare si narative).
• Realizeaza analize de cost-eficienta pentru proiectul „Vreau in clasa a 9-a” si propune solutii de crestere a eficientei.
• Monitorizeaza planul de activitati implementat in fiecare ADP si imbunatateste instrumentele de monitorizare utilizate in cadrul proiectului.
• Propune solutii pentru cresterea eficientei activitatilor.
• Dezvolta un plan de implementare inovativ.
• Colaboreaza cu departamentul de Marketing si cu ADP-urile pentru a dezvolta si promova proiectul „Vreau in clasa a 9-a”.
- Supervizeaza tehnic echipa de coordonatori locali din proiectul "Vreau in clasa a 9 a";
- Furnizeaza comentarii referitoare la evaluarea performantei si dezvoltarea membrilor echipei de coordonatori locali.
- Ofera suport tehnic, leadership si training echipei de coordonatori locali.
- Monitorizeaza din punct de vedere operational bugetul proiectului;
-Respecta normele de Protectia Muncii, a securitatii si sanatatii in munca. Participa la intalnirile de formare crestina.

Studii, cunostinte, abilitati, aptitudini
- Absolvent studii superioare in domeniul socio-uman sau economic;
- Bune abilitati de coordonare si de lucru in echipa ;
- Operare PC (Word, Excel, Power Point);
- Cunoasterea limbii engleze;
- Abilitatea de a lucra in conditii de stres;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Abilitatea de a prioritiza sarcinile si de a lucra in conditii de supervizare minima;
- Permis conducere cat.B;
- Minim 1 an experienta in coordonarea unei echipe/ proiect;
- Experienta profesionala de minim 3 ani.
-Locul de munca este localizat in Biroului Natioanal, in cadrul Fundatiei World Vision Romania, cu disponibilitate de a calatori in interes de serviciu 40%.

Termen limita pentru trimiterea CV-ului: 15.03.2019
Candidatii interesati vor inainta CV-ul catre:
Alexandra Pagidean, Specialist Relatii de Munca, alexandra_pagidean@wvi.org;