Fundatia World Vision angajeaza Expert Comunicare, norma 2 ore/zi, Bucuresti in cadrul proiectului "Consolidarea capacității ONG-urilor și a autorităților publice de a elabora și transmite propuneri alternative la politicile publice din domeniul asistenței sociale în vederea reglementării normelor de funcționare și definirii regimului juridic al Structurilor Comunitare Consultative - ID 111683"
Responsabilitati majore:

1. Responsabil de promovarea evenimentelor și rezultatelor din cadrul proiectului la nivel național și informarea stakeholderilor în vederea implicării lor în proiect;
2. Responsabil de coordonarea campaniei pentru promovarea normelor de funcționare a Consiililor Comunitare Consultative;
3. Intocmeste documentația specifica pentru raportarea activităților în conformitate cu standardele impuse de finanțator;
4. Participă la întâlnirile de lucru inițiate de echipa de proiect pe toată durata de desfășurare a proiectului;
5. Respectă normele de Protecția Muncii, a securității și sanătății în muncă;
6. Respectă valorile și misiunea Fundației World Vision România.

Studii, cunoștințe, abilități, aptitudini
1. Studii superioare in domeniul Științelor Comunicării;
2. Competente si abilitati sociale dezvoltate (abilitati de comunicare si relationare, abilitati manageriale, capacitate de planificare si organizare);
3. Capacitate si abilitati de lucru cu stakeholderii locali si regionali, inclusiv pentru creare de retele si platforme de lucru;
4. Cunostinte si competente specifice protecției drepturilor copiilor;
5. Experiență în comunicarea cu grupurile locale de initiativă ;
6. Abilitati de operare PC;
7. Abilitati de lucru in echipa;
8. Abilitatea de a efectua sarcinile de lucru cu supervizare minima;
9. Permis de conducere cat. B;
10. Minim 2 ani experienta in domeniul comunicării și relații publice;
11. Disponibilitate de a calatori in interes de serviciu 50%.

Termen limită pentru trimiterea CV-ului: 16.01.2019
Candidaii interesati vor inainta CV-ul catre Alexandra Păgidean, alexandra_pagidean@wvi.org;
World Vision Romania – Departament HR, Biroul Bucuresti, Tel. 021-222 91 01/Fax 021-224 29 72