Manager proiect
Compania: Fundatia pentru Dezvoltarea Societatii Civile
Departament: Operational – implementare proiecte
Orasul: Bucuresti
Tip Job: Full time, perioada determinata
Profilul candidatului
- Studii superioare
- Cunoasterea programelor de finantare FSE
- Minimum 2 ani experienta in implementare proiecte
- Experienta in managementul proiectelor finantate prin POSDRU
- Cunoaşterea foarte buna a sectorului nonprofit
- O buna cunoastere a limbii romane si engleze, scris si vorbit;
- Foarte bune abilitati de utilizare a computerului si a urmatoarelor programe: word, excel, powerpoint
- Foarte bune abilitati de comunicare si prezentare
- Capacitatea de a intelege fluxul de activitati intr-o organizatie cu multe proiecte
- Persoana responsabila si bine organizata
- Experiența în implementarea de proiecte (cu responsabilități de coordonare sau membru în echipă) în domeniul ocupării și/sau incluziunii sociale - Constuie un avantaj:
RESPONSABILITATI:
1. Planifica si implementeaza activităţile proiectului
2. Elaboreaza raportarile tehnice pentru proiect
3. Gestioneaza costurile şi resursele operaţionale pentru proiect
4. Asigura managementul comunicării în cadrul proiectului (cu echipa și partenerii)
5. Realizeaza managementul calităţii proiectului si evaluarea proiectului
6. Colaborareaza in elaborarea de propuneri de proiecte /cereri de finantare

Beneficii:

- oportunitati de dezvoltare profesionala si personala
- lucrul intr-o echipa tanara si dinamica

DESCRIEREA ORGANIZATIEI:
Fundatia pentru Dezvoltarea Societatii Civile este o organizatie neguvernamentala, independenta, infiintata ca persona juridica fara scop lucrativ in anul 1994, la initiativa Comisiei Europene.
Misiunea FDSC: Prin informare, finantare, instruire, cercetare si advocacy sa dezvolte capacitatea organizatiilor societatii civile si a comunitatilor pentru a imbunatati viata oamenilor
Fundatia pentru Dezvoltarea Societatii Civile este un purtator de cuvant al sectorului neguvernamental, un partener pentru Guvern, donatori si cetateni, un model in implementarea si respectarea de standarde, pepiniera de experti/un cadru de dezvoltare a abilitatilor si competentelor profesionale. FDSC ofera servicii eficiente pentru organizatiile neguvernamentale, evalueaza si promoveaza politici si este un partener de dialog pentru administratia publica si organizatii neguvernamentale.
Cei interesati vor trimite un Curriculum Vitae si o scrisoare de intentie in care sa descrie experienta relevanta acestui post la adresa de e-mail silvia.misu@fdsc.ro
Termen limita: 22 dec 2010

Files