Anunţ recrutare Manager financiar

Fundația Centrul de Resurse pentru Educație și Formare Profesională (CREFOP) recrutează Manager financiar dedicat activitatilor zilnice al fundatiei, dar si implicarii in proiecte cu diverse tipuri de finantari.

Cerinte:

• Studii superioare cu diploma de licenta in domeniul economic;
• Experiență de minim 3 ani in implementarea de proiecte din fonduri nerambursabile;
• Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate;
• Competente ridicate de limba engleza;
• Foarte bune abilitati de organizare si planificare;
• Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
• Foarte buna capacitate de sinteza a informatiilor, estimare si analiza;

Principalele responsabilităţi vor fi:

• Elaborarea rapoartelor financiare ale organizatiei/proiectului
• Minimalizarea riscurilor prin aplicare/dezvoltare instrumente financiare (proceduri, instructiuni, procese)
• Dezvoltarea și monitorizarea bugetelor, gestionarea procesului bugetar, analiza continuă a bugetelor, raportarea financiară și performanța versus buget pe tot parcursul anului.
• Utilizarea metodologiilor de urmarire a activitatii: cash flow previzionat, centre de cost, bugete, etc
• Furnizarea de informații financiare și operaționale cheie catre Directorul General
• Crearea si implementarea strategiilor economic-financiare pe termen scurt-mediu si lung.
• Organizarea activitatii de control financiar preventiv
• Conducerea efectiva a echipei in activitatea de planificare, gestionare şi angajamente financiare
• Menţinerea permanenta a contactului cu responsabilii operationali din fiecare zona
• Verificarea si revizuirea rapoartele auditorilor interni sau externi, legalitatea operatiunilor si documentele justificative
• Supravegherea si efectuarea platilor, intocmirea actelor de inregistrare financiara a tuturor operatiunilor financiare
• Acordarea asistentei auditorului contractat

Cei interesați sunt rugați să transmită o scrisoare de intenție însoţită de CV la adresa de e-mail jobs@crefop.ro , până vineri, 25 august 2017 ora 14:00.