Poziție: Retușier confecții / Croitor
Tip job: Part-time / Full-time
Locație: București
Cod COR: 753109 - Retușier confecții / 753101 - Croitor

CANDIDATUL IDEAL

Experiență 5 ani în activități similare
Calificare în domeniu
Capacitate bună de organizare a activităților
Abilități bune de lucru pe mașini de cusut variate
Motivație, flexibilitate și adaptabilitate la diverse activități și contexte de lucru
Capacitatea de a îndruma ucenici în meseria de retușier
Creativitate și orientare către găsirea soluțiilor
Foarte bune abilități de comunicare
Capacitatea de a lucra în echipă
Disponibilitate de deplasare 1-2 zile pe săptămână, în București (transport asigurat)
Experiența în confecționarea de articole de îmbrăcăminte este un avantaj

DESCRIEREA POSTULUI

Realizarea retușurilor la orice articol de îmbrăcăminte: strâmtat, scurtat, înlocuit fermoar/căptușeală, modificat umeri/talie, reparat tiv, cusut nasturi, montat capse etc.
Efectuarea cusăturilor de finețe cu mâna, în cazul unor materiale speciale
Preluarea comenzilor direct de la clienți
Verificarea minuțioasă a produselor și pregătirea lor pentru a fi înmânate clienților (împachetat, călcat etc.)
Interacțiunea directă cu clienții (luarea măsurilor, ajustarea produselor vestimentare pentru a se potrivi cât mai bine măsurilor clienților)
Îndrumarea ucenicilor în activitățile desfășurate prin programele asociației
Confecționare de produse vestimentare unicat sau ornamentale

Vă rugăm să ne trimiteți CV-ul la adresa recrutare@asociatiasocialincubator.org sau să ne contactați la numărul: 0767 838257 (Dana Cirtog).

SCURTĂ DESCRIERE A ORGANIZAȚIEI

Asociația “The Social Incubator” a fost înființată din dorința de a oferi șanse reale de integrare a tinerilor defavorizați din România și dezvoltă proiecte de integrare socio-profesională prin care aceștia să se bucure de un viitor mai bun. În anul 2015, asociația a înființat un atelier de retuș ca inițiativă de antreprenoriat social prin care beneficiari ai programelor asociației să ia contact cu un mediu de lucru, să își dezvolte abilități de viață și să învețe o meserie care să le ofere un viitor demn și independent.

Links