Romanian Harm Reduction Network (RHRN), retea de organizatii care ofera servicii de reducere a riscurilor pentru consumatorii de droguri si alte grupuri la risc angajeaza asistent de proiect si coordonator financiar-adiminstrativ cu norma intreaga, pe o perioada de 6 luni, cu urmatoarele specificatii:

Asistent de proiect: salariu net/luna – echivalentul in lei a 500 USD, contract de munca pe durata de 6 luni, cu posibilitate de prelungire in functie de finantari si de competentele angajatului.

Descrierea postului:
 organizarea de intalniri, cursuri, sedinte
 pregatire invitatii, agende si alte documente
 mentinerea relatiei cu organizatiile membre si partenere
 activitati administrative
 redactarea minutelor intilnirilor
 evidenta documentelor si dosarelor organizatiei
 mentinerea si actualizarea bazei de date a organizatiei.

Cerinte:
 buna comunicare
 cunoasterea limbii engleze nivel mediu
 cunostinte operare PC (Word, Power Point, Excel)
 program flexibil
 disponibilitate pentru deplasari in tara
 punctualitate
 atitudine deschisa fata de lucrul cu consumatori de droguri si alte grupuri vulnerabile.

Constituie un avantaj: cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala in afara de engleza, studii superioare in comunicare-jurnalism

Beneficii: telefon de serviciu, abonament transport in comun (suprafata si metrou), formare si perfectionare profesionala.

Program de lucru: 10,00 – 18,00 (L-V)

Coordonator financiar-administrativ: salariu net/luna – echivalentul in lei a 820 USD, contract de munca pe durata de 6 luni, cu posibilitati de prelungire in functie de finantari si de copetentele angajatului.

 coordonarea activitatii financiare generale si pe proiecte
 evidenta contabila pina la nivel de balanta-bilant
 redactarea rapoartelor financiare
 relatia cu banca, administratia financiara, alte institutii financiare
 plati comisioane si taxe
 administrarea dosarelor de personal
 incheieri contracte (munca, prestari servicii, drepturi de autor)
 instructaj protectia muncii
 organizare selectii de oferte, achizitii consumabile

Cerinte:
 studii superioare financiar-contabile
 experienta in contabilitate ONG
 operare PC (in special Excel)
 capacitate de analiza si sinteza

Constituie un avantaj: cunoasterea limbii engleze, nivel mediu.

Beneficii: telefon de serviciu, formare si perfectionare profesionala.

Program de lucru: 10,00-18,00 (L-V)

Cei interesati sunt rugati sa trimita o scrisoare de intentie si CV-ul pe adresa: office.rhrn@gmail.com pana la data de 04.12.08.
Pentru mai multe informati, va rugam sa ne contactati la tel . 0724 051 189.
In masura in care dispun de scrisori de recomandare, candidatii pot trimite aceste scrisori pe e-mail sau la adresa Bd. Burebista, Bl. D16, sc. 3, ap. 44, sector 3, Bucuresti, cod postal 031106.
Informatii suplimentare despre Romanian Harm Reduction Network sepot afla la adresele web: rhrn.ro si www.rhrnnews.brogspot.com

RHRN isi rezerva dreptul de a contacta pentru interviu persoanele pe care le considera compatibile cu cerintele postului in urma analizei scrisorilor de intentie si CV-urilor.