Fundația Regală Margareta a României angajează Coordonator de Comunicare şi Fundraising Online, responsabil de a coordona comunicarea cu comunitățile relevante şi a asigura vizibilitatea proiectelor și promovarea campaniilor desfăşurate de organizaţie în mediul online.

Responsabilități:
• Elaborarea și implementarea planului anual de comunicare pe canale social media a proiectele FRMR
• Planificarea și implementarea campaniilor online de recrutare de donatori, sponsori, voluntari prin platformele Facebook și Google
• Optimizarea și actualizarea website-urilor FRMR
• Organizarea sau promovarea evenimentelor în mediul online, prin platformele Facebook și Youtube
• Colaborarea cu agenții/consultanți pentru susținerea promovării online și realizarea materialelor
• Gestionarea bugetelor alocate pentru atingerea audienței și recrutarea de donatori și sponsori
• Monitorizare și analize privind traficul și reach-ul online și raportări trimestriale și anuale
• Asigurarea respectarii regulilor de vizibilitate şi branding ale FRMR şi a celor impuse de sponsori în toate materialele de comunicare online

Cerințe:
• Studii superioare în Marketing, Jurnalism, , Cibernetica, Ştiinţele Comunicării, Litere;
• Experienţa de lucru într-o poziţie similară cel puţin 2 ani. Va fi apreciată experienţa profesională în cadrul ONG-urilor naţionale şi internaţionale din domeniul social
• Abilități excelente de scriere şi redactare a textelor;
• Abilități excelente de utilizare a Microsoft Office, Mailchimp, Social media, programe de grafică
• Aptitudini şi competenţe: profesionalism, lucrul în echipă, responsabilitate, perseverenţă, diplomație, creativitate
• Cunoașterea limbilor: română excelent și engleză minim C1