Fundatia World Vision Romania angajeaza Specialist in relatii de munca, 8 ore/zi, durata determinata in cadrul biroului din Bucuresti.

Responsabilitati majore:
• Sustine activitatea departamentului de resurse umane:
- Intocmeste documente necesare: angajarii/modificarii/suspendarii/incetarii contractelor de munca/decizii numire pe proiect;
- Informeaza angajatii asupra modului de completare a formularelor/declaratiilor necesare la angajare;
- Inregistreaza contractele de munca in sistemul de evidenta a personalului (REVISAL) si transmite modificarile in termenul legal catre institutiile autorizate;
- Organizeaza documentele de personal (acte aditionale, formulare, decizii, sanctiuni, dosare de personal ale fostilor angajati etc);
- Verifica pontajele angajatilor din cadrul biroului/proiectului;
- Realizeaza programarile in vederea efectuarii examenului de medicina muncii la angajare si examenului periodic;
• Administreaza sistemele locale de Resurse Umane: salarizare, baza de date Our People etc;
• Ofera sprijin in recrutarea si selectia candidatilor si sustine interviuri la solicitarea managerului;
• Elaboreaza si transmite la termen informatiile necesare pentru calculul salariilor;
• Gestioneaza aspectele care tin de managementul performantei pentru angajatii din cadrul Fundatiei;
• Elibereaza, la cerere si in timp util, adeverinte sau alte documente solicitate de salariatii Fundatiei;
• Participa la elaborarea si/sau centralizarea unor documente specifice departamentului de resurse umane: rapoarte, indicatori de personal, memo-uri, adrese, cereri, instiintari;
• Participa la cererile de rambursare din cadrul proiectelor finantate din fonduri europene si pregateste documentatia aferenta activitatilor de resurse umane;
• Respecta normele de Protectia Muncii, a securitatii si sanatatii in munca. Respecta valorile si misiunea Fundatiei World Vision Romania.

Studii, cunostinte, abilitati, aptitudini:
- Studii superioare in domeniul social;
- Cursuri sau certificari in resurse umane;
- Abilitatea de a lucra cu informatii confidentiale;
- Buna operare PC (Word, Excel, Power Point);
- Capacitate de stabilire a prioritatilor si urgentelor;
- Bune abilitati de comunicare si relationare;
- Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat;
- Experienta specifica in domeniul resurselor umane de minim 3 ani.
- Experienta in proiecte finantate din fonduri europene constituie un avantaj.

Termen limita pentru trimiterea CV-ului: 10.09.2019.

Candidatii interesati vor inainta CV-ul catre:
Simona Ticu, Specialist in Relatii de munca, simona_ticu@wvi.org